logo

Dj Shog

Dj Shog czyli Sven Greiner urodził się 8 listopada 1976 w Hamburgu.

We wczesnych latach ’90 rozpoczął naukę dj’ingu. Po imprezach szkolnych oraz prywatnych imprezach wziął udział w kilku konkursach djskich otrzymał kilka propozycji pracy na stanowisku rezydenta.
Pierwszym przełomem w jego karierze była seria dwupłytowych kompilacji, „Technics DJ Set”. Pierwsza płyta została zmiksowana przez niego, druga przez gwiazdy pokroju: Cosmic Gate, Dumonde, Talla 2XLC, Green Court or Nic Chagall.
Kolejne sukcesy to nagrania “This Is My Sound” (Top60 w Niemczech oraz Top40 w Wielkiej Brytanii), “The 2nd Dimension” (Top60 w Niemczech) oraz “Another World”, kariera Shog’a nabrała rozpędu.
Sukces „Another World” był na tyle poważny, że w pewnym momencie tytuł bardzo nawiązywał do tego co nastąpi: singiel utrzymał się przez w top 40 przez 9 tygodni, w niemczech nawet przez 3 miesiące, co jest pewną niezwykłością na szybko zmieniającym się rynku.
Kolejne single: “Live 4 Music” I “Running Water” osiągnęły kolejno top 40 i top 50, ponadto często można było je usłyszeć w setach czołowych djów świata.
W 2006 roku w końcu ukazał się solowy album „My sound”, który wylądował na 55 miejscu pod względem sprzedaży, gdzie pozostał prrzez 4 tygodnie.
Parę tygodni później, na Dj Meeting’u w Duisburgu, DJ Shog został wybrany numerem 3 w kategorii Trance’owy Dj, ustępując tylko takim sławom jak Paul van Dyk i ATB.
Pierwszy singiel (“Stranger On This Planet”) z jego drugiego albumu “2Faces” i podobnie jak pierwszy znalazł się na 55 miejscu najlepiej sprzedawanych albumów.

Na początku 2008 roku kolejny singiel z albumu ujrzał światło dzienne: single “(Feel Me) Through The Radio” z remiksami od Duderstadt, Inpetto oraz Shogs 2Faces Remix. Singiel okazał się sukcesem międzynarodowym, ze wsparciem ze strony światowej śmietanki włącznie.
Po drodze było też kilka sukcesów jako remikser (alias 2Faces). Tutaj pojawiają się brzmienia bardziej progresywne. Remiksy “Beam pres. Michelle Aragon – Silent Tears”, “Kuffdam&Plant – Dreammakers”, “Bossanova – Stonecold”, dzięki wsparciu m.in. od PvD, Tiesto oraz AvB umocniły go na światowej scenie.
Grając na takich poważnych imprezach jak Nature One, Streetparade, Love Parade, G-Move, Energy, Nautilus, Goliath, MDR Sputnik Turntabledays, Airbeat One, Dj Shog udowania swoją klasę, wciąż podróżuje i rozgrzewa parkiety w krajak jak Polska, Szwajcaria, Bułgaria, Austria, Estonia, Francja, Anglia, Ibiza, Rosja, Tajlandia i wielu innych.

With the remix-works of renowned acts like DJ Sammy, Cappella, CJ Stone, Three Drives, Ayu, DJ Tatana, Ian van Dahl, Lasgo, Filo&Peri DJ SHOG has become an essential part of the global dance scene.

By playing a number of big events like Nature One, Streetparade, Love Parade, G-Move, Energy, Nautilus, Goliath, MDR Sputnik Turntabledays, Airbeat One DJ SHOG has proved his international class and he is still on the road to heat up the dance floors in places like Poland, Switzerland, Hungary, Austria, Estonia, France, England, Ibiza, Russia and Thailand, to name a few.
W 2012 roku Shog świętuje swoje 10-lecia, ukazuje się album :” “DJ SHOG 10Years”, zbiór największych hitów w nowych remiksach.

Interesuje Cię ten artysta?

Napisz do nas - podaj Twoje dane kontaktowe, miejsce bookingu, oraz Twoją propozycję cenową.

Imię*

Numer telefonu
Twoja proponowana cena
Adres email*
Data bookingu*

Miejsce bookingu

Więcej informacji, sety, zdjęcia artysty znajdziesz na jego:

?